Tragedia w Boże Narodzenie – Podkarpackie

Dzisiaj po południu strażacy wydobyli z rzeki Wisłok samochód osobowy, w którym znajdowały się ciała pięciu osób.

Od rana strażacy i policjanci pracowali nad rzeką Wisłok w miejscowości Tryńcza w powiecie przeworskim. Czynności te były związane z poszukiwaniem trzech nastolatek w wieku 16, 18 i 19 lat, zaginęły w Boże Narodzenie. Miały spotkać się z dwoma kolegami. Po raz ostatni były widziane, gdy wsiadały do osobowego Tico.

Sonar użyty przez strażaków z Przemyśla wskazał duży przedmiot znajdujący się w pobliżu mostu. Nurkowie, którzy zeszli pod wodę znaleźli samochód osobowy Daewoo Tico. Przed godziną 16 został wyciągnięty na brzeg.

W środku znajdowały się ciała pięciu osób, trzech kobiet i dwóch mężczyzn. – W tej chwili policjanci ustalają tożsamość osób znajdujących się w aucie – powiedziała Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Jak oficjalnie już wiadomo ciała trzech kobiet, to ciała poszukiwanych nastolatek 19-letniej Klaudii B., 18-letniej Dominiki N. i jej 16-letniej siostry Anny N., oraz ich dwóch znajomych z którymi były umówione.

Była to najtrudniejsza akcja, z jaką się spotkałem podczas całej swojej służby. Silny nurt i słaba widoczność uniemożliwiały płetwonurkom sprawną pracę. Istniało cały czas prawdopodobieństwo, że nurkowie będą w niebezpieczeństwie – powiedział podczas konferencji prasowej Marcin Lachnik z JRG Przemyśl.

Foto. TVP Rzeszów

Poniżej link do materiału wideo TVP Rzeszów z miejsca zdarzenia:

https://www.facebook.com/tvp.rzeszow/videos/786037078261387/?hc_ref=ARRORO3I-Vp5dm4-8BId1BrfpSr-51iT0V9CC3b_MeQ4aaT-TrBTN7FuDsYxiGpR_H8